Brasil Cerrado Santos 17/18 Flor de mococa NY2

250g i 1000g BALENÍ

Stupeň pražení-Medium 51-60
Kontinent-Latinská Amerika
Druh kávy-Arabica
Káva vhodná-Espresso
Země původu-Brazílie
Nadmorská výška: 830 - 1350 m.n.m.
Region: Cerrado, Minas Gerais
Aróma: Kvetinovo - čokoládová 
Chuť: vyvážená nízká kyselost, krémovost, sladká chuť, příchuť kakaa a čokolády, dochuť lískového oříšku
Rozdělení podle-Zrnková káva
Způsob zpracování - metoda Natural (suchá)

BALENÍ:
SPOTŘEBA: 24 měsíců
Kód: 9GCBSFDM250M
Dostupnost: skladem
205 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Brasil Cerrado Santos 17/18 Flor de mococa NY2
Brazílie je největší producent kávy a zajišťuje třetinu celkové roční produkce na světě. Samozřejmě většina je nižší třída Arabica odrůdy. No neplatí to vždy, najdou se i zajímavé kávy, které Vás mohou okouzlit, jako například tato.

Tato káva má suché (natural) zpracování, což znamená, že po mechanické sklizni (i při této kávě) se káva suší jako celý plod – třešeň. Tento způsob zajišťuje, že určitá část dužiny, kterou zrno absornuje do sebe, se projeví v mohutném těle při přípravě kávy, ale zároveň káva bude sladká a "hladká"

Velikost zrn (screen size) je 17/18 a proto bude mít káva konzistentnější chuť bez výrazných ovocných tónů, které se mohou objevit v kávach o menší velikosti zrn.

Označení - klasifikace:

NY (New York) 2/3; je údaj, který uvádí, že kvalita je standardem pro sdružení Green Coffee Association v New Yorku. 2/3 se vztahuje na množství vad povolených v dávce; maximálně devět sekundárních chyb, ale bez primárních (hlavních) chyb
17/18 je údaj, který odkazuje na velikost zrna. Tato zrna mají jednotnou velikost a jsou samozřejmě větší než označení například 14/16. Velikost zrna je obecně spojena s vyšší kvalitou